O nás - jak to všechno začalo...

Vítám vás na stránkách naší chovatelské stanice “Ze Slaného království”

 

Před tím, než si pořídíte Cane Corso byste měli vědět něco o jejich povaze, o tom jak se vychovávají, jaký mají vztah k dětem a vše co vám do života toto plemeno přinese.

Štěňátko rychle roste, proto je třeba se v prvních měsících zaměřit na výcvik a výchovu. Pokud ze svého Cane Corso budete chtít mít nejen obránce, ale i skvělého společníka je nejdůležitější, aby vás váš pejsek bral jako svého “vůdce smečky” a aby vás miloval. Vůdcem smečky se stanete správnou výchovou a lásku si u něj musíte získat - ta nejde naučit. Naše štěňátka všechny tyto výjimečné vlastnosti budou mít už v genech, protože jejich rodiče jsou jedineční.

Arga jsme si pořídili jako prvního pejska do panelákového bytu. Od malička byl flegmatický, ale když vycítil nebezpečí nebo ho něco zaujalo, dokázal ihned zareagovat. Začali jsme s ním chodit na cvičák a rozvíjeli tak jeho vrozené vlastnosti ochránce a hlídače. Nejen že jsme v ZKO poznali spoustu skvělých lidí, ale měli jsme i prostor k tomu, abychom Arga podpořili v jeho schopnostech a usměrnili jeho sílu. Argo sám si uvědomuje, že je silný a když je potřeba dokáže toho využít. Je to mazel rodiny, dětí, ale i našich návštěv. Jakmile by se neznámá návštěva chtěla vplížit bez přítomnosti jeho rodiny do míst, kde právě je (ať je to jeho oblíbené auto nebo rodinný dům, který hlídá společně s Jessicou a Elou), měla by co dělat, aby před jeho svalnatou tlamou utekla. Argo je povahově jedinečný pes na kterého jsme právem pyšní a kterého nám nejen rodiny s dětmi, ale i pejskaři závidí. Do svých potomků vloží nejen krásu, ale i úžasnou klidnou povahu. Ostatně podívejte se sami do naší fotogalerie a na naše videa.

Do plemene Cane Corso jsme se zamilovali natolik, že nezbylo nic jiného, než koupit rodinný dům a pořídit si dalšího pejska. Tentokrát fenku, které jsme dali jméno Jessica. Jessica byla už od malička  temperamentní, zvídavá, hravá a s radostí prožívala každý okamžik strávený s námi. Jessica je obdarována obrovským srdíčkem, za svojí rodinu by dokázala položit život. Je nejen  mazlíkem, ale i velmi dobrým ostražitým obráncem. Jessica je spíše nedůvěřivá k cizím lidem, chvíli jí trvá, než povolí ve své nedůvěře. Jakmile pozná, že je vše v pořádku, stane se z ní nejmazlivější stvoření na světě.

Jako třetí Cane Corso do naší smečky zavítala téměř dvouletá Ela. Její majitelé Elu nemohli nadále mít, protože se stěhovali do podnájmu, kde nesměl být pejsek. Většina lidí říkala, že nemůžeme mít dvě fenky Cane Corso pohromadě v jednom baráku (všichni pejskové žijí s námi jako řádní členové rodiny, nejsme zastánci kotcových odchovů), ale my jsme byli přesvědčeni o opaku. Vzali jsme Elu do naší rodiny, seznámili s Jessicou a Argem. Ze začátku se Jessica bála o svoje postavení ve smečce, ale jakmile zjistila, že Ela je Cane Corso stejně jako ona, tak se obě k sobě  začaly chovat, jako kdyby byly sestry. Argovi rozhodně přítomnost Ely nevadila, naopak byl rád, že má další fenku v rodině. Ela je stejně jako Argo a Jessica neuvěřitelný mazel a skvělý ochránce rodiny a její rychlá adaptace svědčí o výhodách rasy Cane Corso.

Dnes při našich zkušenostech můžeme říci, že jsme v plemeni Cane Corso našli to, po čem jsme toužili. Všichni tři jsou zdatní ochránci majetku, rodiny a zároveň se nemusíme bát, že by někomu z našich známých přátel, rodiny, dětí ublížili. Cane Corso je jedno z nejlepších plemen pro rodinu s dětmi, pro pejskaře, kteří chtějí závodit ve sportovní kynologii, ale i pro lidi, kteří potřebují čtyřnohého přítele na ochranu majetku nebo rodiny. Štěňátka ze spojení Argo – Ela, Argo – Jessica budou mít všechny výše popsané vrozené vlastnosti a je jen na vás, kterým směrem budete chtít svého pejska rozvíjet. Samozřejmě není problém se kdykoliv během růstu štěňátek z našeho odchovu s námi sejít nebo si zatelefonovat a popovídat si nejen o výchově, ale i o výcviku, výživě a o všem co se plemene Cane Corso týká. Věřte, že se štěňátkem z naší chovatelské stanice “Ze Slaného království” budete spokojeni nejen vy, ale i všichni, kteří vás v dobrém navštíví.